Wpływ pozycjonowania stron na rozwój biznesu

Dziś coraz trudniej wyobrazić sobie funkcjonowanie firmy bez jej wyraźnej obecności w Internecie. Prowadzenie firmowej strony to najlepszy sposób na wypromowanie oferty i szansa na dotarcie z nią do szerokiego grona odbiorców. Jednak samo uruchomienie witryny to zdecydowanie za mało. Aby użytkownicy mogli do niej dotrzeć poprzez wyszukiwarkę internetową, niezbędne będzie pozycjonowanie. Jest ono w pakiecie usług oferowanych przez naszą agencję SEO. Sprawdź już teraz, na czym polega i jaki ma wpływ na rozwój biznesu!

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Wysoka pozycja domeny w tzw. organicznych wynikach wyszukiwania Google - właśnie to jest najważniejszym celem pozycjonowania. Realizowane w ramach naszych usług jest szeregiem działań marketingowych, jak i optymalizacyjnych. Skupiają się one przede wszystkim na słowach kluczowych opisujących ofertę firmy i zawartość jej strony internetowej. Po tych frazach użytkownicy mogą znaleźć witrynę w wyszukiwarce. Co ważne, od powyższych działań zależeć będzie to, jak wysoko znajdzie się w wynikach wyszukiwania. Jak pokazują liczne badania statystyczne, witryny wyświetlające się na pierwszych pozycjach „zbierają” zdecydowaną większość ruchu generowanego przez Google.

Jakie działania wykonuje się w ramach pozycjonowania?

Strategia promocji strony internetowej jest indywidualnie dopasowywana m.in. do branży, w której działa firma, jej oferty, jak i konkurencyjności fraz kluczowych. Jednak praktycznie zawsze pozycjonowanie obejmuje takie działania, jak:

  • optymalizacja witryny pod kątem dopasowania jej do standardów Google,
  • przygotowanie wysokiej jakości, zgodnego z zasadami SEO contentu,
  • tworzenie bazy silnych linków zewnętrznych (tzw. linkowanie),
  • aktywność na branżowych forach i w mediach społecznościowych,
  • prowadzenie zewnętrznego i wewnętrznego bloga,
  • uruchomienie płatnej kampanii reklamowej PPC

Możemy zająć się tym wszystkim w ramach usług pozycjonowania realizowanych przez naszą agencję SEO. Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie? Nasi konsultanci czekają na kontakt!

Dlaczego pozycjonowanie pozytywnie wpływa na rozwój firmy?

Szeroko zakrojone działania marketingowe związane z pozycjonowaniem mają ogromny wpływ na rozwój przedsiębiorstwa. Wszystko zaczyna się od kompleksowej optymalizacji witryny. Dobrze wykonana sprawia, że strona wygląda nowocześnie i jest przejrzysta. Do tego charakteryzuje się szybkim działaniem.

Jednak największy wpływ na rozwój firmy ma publikacja wysokiej jakości contentu. Teksty pojawiają się nie tylko na firmowej stronie, ale także m.in. blogu oraz we wpisach na forach internetowych. Ich profesjonalny charakter sprawia, że przedsiębiorstwo zyskuje miano eksperta w swojej branży, wzbudzając tym samym większe zaufanie.

Nie bez znaczenia są także kampanie reklamowe PPC, które również obejmuje pozycjonowanie. W ramach naszej oferty wypromujemy markę, zwiększymy świadomość o niej i przyczynimy się do utrwalenia jej w pamięci użytkowników.

Korzyści z takich działań marketingowych jest dużo więcej. Jeśli chcesz wykorzystać ich potencjał i skutecznie wypromować swoją firmę, już dziś skorzystaj z usług naszej agencji SEO!

Kontakt